MESTERHÁRMAS ECUADOR ELLEN | EGYENESEN ÁGON OTT LESZNEK OROSZORSZÁGBAN
Messi kilőtte Argentínát a vb-re
Záborszky Iván | 2017. 10. 11., 08:36
ESZKÖZÖK:   |  |  |   |

Lionel Messi megmentette Argentínát attól a kudarctól, hogy esetleg lecsússzon a 2018-as világbajnokságról miután a dél-amerikai selejtezők utolsó játéknapján három gólt lőtt Ecuador ellen, amivel győzni is tudott a csapat 3-1-re idegenben.

Az argentin együttes vb-re való kijutása hosszú ideje kérdéses volt, hiszen a válogatott jó ideje csak szenved, akcióból közel egy éve nem szerzett gólt. Most Ecuador ellen sem indult sokkal jobban, a hazaiak már 40 másodperc után gólt szereztek, amivel még távolabb kerültek a céltól, hogy egyenes ágon, vagy legalább pótselejtezők árán kijussanak a világbajnokságra.

Ez alkalommal azonban más volt a forgatókönyv, Di María sokat segített Messinek az előkészítésben, a Barcelona 10-ese pedig elemében volt, és ezúttal már jöttek a gólok is. Az első félidő végén már 1-2 volt az állás, majd a második félidőben még egyszer betalált Messi.

A meccs eredményétől függetlenül Argentínának arra is szüksége volt, hogy a többi mérkőzés eredménye kedvezően alakuljon a számára, például, hogy Brazília győzze le Chilét, ami azt jelenti, hogy a chilei válogatott, mely a legutóbbi két Copa Américát megnyerte, még a pótselejtezős helyet sem csípte el.